Az Ön bevásárlókosara üres.
Gyorsvásárlás

Kérjük, adja meg a cikkszámot.

A stressz okozza a narancsbőröm?

A stressz okozza a narancsbőröm?

Az életünket átszövi a tartós stressz... Reggel ébresztőórára kelsz, lehet, hogy egy kávéval indítasz és nem egy jól megkomponált reggelivel, aztán rohansz a busz után... Hideg van és fázol, a munkahelyed se egy leányálom, túl vagy terhelve, egy falat ebédre sincs időd, csapkodnak a hullámok a fejed fölött, este pedig amit találsz a hűtőben, hidegen falod be, és ez így megy évek óta. A bőröd régen olyan szép volt, rugalmas, ropogós és hamvas, el se tudtad hinni, hogyan lehetne ez másképp... És pár éve mégis a narancsbőr figyel vissza a tükörből.

Miért lettem narancsbőrös?

Majd utánaolvasol, mitől lett narancsbőröd? 40 fölött ez már minden nőnek normális? Elhízás? Hormonok? És egyszer csak azt olvasod, hogy a sok stressztől lett a narancsbőröd. Ki kell jelentsük, hogy a tartós stressz meglátszik, tehát ha az elmúlt 3 hónapban legalább 5-ösben éltél nap mint nap egy 10-es stressz-skálán, ahol a 10 jelenti a maximumot, a 0 jelenti a stressz-mentességet, akkor krónikus stresszes vagy.

Most ugorjunk egyet a kötőszövetre. Hallottad már biztosan: inak, szalagok, tokok, porckorongok, izompólya, membránok és pólyák... kötőszövet, vagyis fascia. A kötőszövet adja a tested váz-szerkezetét, alakját, formáját, rugalmasságát, erejét, nyújthatóságát. A kötőszövet egy nagy vízkötötte fehérjállomány, ami itt van a bőrödtől a csontod mélyéig tetőtől talpig. Mindent behálóz, tested minden funkcióját meghatározza és ha a fascia nincs jól, semmi sem lehet jól, egyszerűen rajta múlik minden más. A narancsbőr pedig a bőr alatti kötőszövet elváltozásának megjelenése a bőrön.

Hogyan jön össze a stressz és a bőr alatti fascia?

A kötőszövet erősen stressz-érzékeny, arra összehúzódással reagál. Ha tartós stresszben élünk, a fascia tartósan összehúzódik és miután elmúlt életünk utolsó csepp stressze is, még mindig nagyon sokáig összehúzódva is marad. A fascia lassan húzta össze magát, lassan is enged el. A bőr alatti kötőszövet a test tartós stresszére befele, a mélybe húz – máris kész a narancsbőr gödröcskéje. Minél több benned a feszültség, annál mélyebb a gödröcske.

Mit tehetsz sok minden más mellett, de most a stresszre koncentrálva, hogy enyhíts a narancsbőr mértékén, amit önmagadon tapasztalsz?

Menj időben aludni! Hosszútávon erősen csökkenti a fascia feszültségi szintjét, ha 10-kor ágyban vagy és fél 11-ig el is aludtál. A szobád legyen hűvös, sötét, és elalvás előtt könyvet olvass, ne a tabletet vagy a telefont nyomkodd. Szánj a hobbidra legalább napi 20 percet! Szedd elő, amit régen olyan nagyon szerettél, legyen az festés, puzzle, olvasás, horgolás vagy bélyeggyűjtögetés, teljesen mindegy, csak szeresd és töltsd ezt az időt kettesben önmagaddal! Hosszútávon a bőröd meghálálja, ha feszültséget veszel ki a rendszerből!

Rendezd emberi kapcsolataid, tanulj meg nemet mondani, légy végre jó önmagadhoz! A negatív emberi viszonyok, rossz minőségű (vagy hiányzó) szociális háló a stressz-szintünket növeli és bizony ez is rajtunk csattan. Ha tudod, hogy sok a feszültség, megszabadulnál a narancsbőrödtől, mindezt otthonról, nem többet ráfordítva, mint napi 15 perc, de szigorúan csak drága krémek és fájdalmas önkezelés nélkül, akkor a Niann neked szól! Csatlakozz a vezetésemmel futó támogató női csoportunkhoz, tanuld meg a bőséges részleteket egy 4 órás 18 videós önkezelés-kurzusban és indulj meg a cellulitmentes átalakulásod útján!

Quastné Rigó Katalin, molekuláris biológus, több mint egy évtizedes tapasztalattal rendelkezik az emberi test terápiás kezelésében és a terápiák oktatásában. Az Oriolus-Med alapítójaként és vezető oktatójaként számos módszert és technikát tanít, amelyek fókuszában a kötőszövet – a fascia – áll. Az évek során kialakított módszereivel több, mint 10.000 szakembert képzett már ki, és rengeteg pácienst kezelt sikerrel.

Az előfizetésed mentése nem sikerült. Kérjük, próbáld újra.
Sikeresen feliratkoztál!