Az Ön bevásárlókosara üres.

Bőr – bél – gyulladásos betegségek és a kiút

Bőr – bél – gyulladásos betegségek és a kiút

Ekcémás bőr, rosacea, sűrű-gyulladt pattanások, száraz bőr vagy épp nagyon zsíros, narancsbőr, psoriasis, csalán... a bőr igen ritkán betegszik meg önnön magában, így gondoljunk egy elfertőződött operációs helyszínre, viszont a leggyakoribb az, hogy a bőrbetegségek mögött bélgyulladásos állapotok állnak.

Ismert egy szép mondat: „A bőr mögött keresd a belet”

...magyarán ha a bőröd szeretnéd megváltoztatni, azt kell átgondolnod, odabent a pocakodban minden rendben van-e?

Honnan tudod, hogy nincs? Hogyan tünetelhetsz a legkülönbözőbb, legszerteágazóbb bélrendszeri elváltozások esetében?
  • Refluxolás, gyomorégés, gombócérzés a torokban, állandó büfögés, étkezés utáni tégla-érzés a gyomorban, étkezés utáni gyors felpuffadás, gyomorfájdalom, gyomorgörcsök, húsundor
  • Bélpuffadás, székrekedés, hasmenéses állapotok, áteresztés
  • Ételintolerancia, felszívódási zavarok, emésztési zavarok (savhiány, enzimhiány)
  • Bőrgyulladások, bőrbetegség

A bőr és a bél (és a tüdő is) a külvilággal kontaktáló felületünk

A bél külvilággal érintkező felülete sokszázszorosa a bőr külvilággal kapcsolt felületével. Kijelenthetjük, hogy kémiai szsempontból a külvilágot sokkal inkább a béltraktuson keresztül szemléljük, mint a bőrön keresztül például érintéssel. Mindkét (mindhárom... csak most a tüdőről nem beszélek) felszín tehát a külvilággal kapcsol össze és elválaszt is attól, közöttük folytonosság van, közöttük folyamatos biokémiai és mikrobiom kommunikáció és közlekedés van, a bőr és a tüdő flórája pedig meghatározott a bélflóra egészésgétől.
Kijelenthetjük, hogy a bőr addig nem képes meggyógyulni krónikus állapotaiból (legyen felnőtt vagy gyermek bőr, legyen az ekcéma vagy narancsbőr), amíg az étkezés, a bélegészség nem rendezett.

Ez egy óriási téma, számtalan órát beszélek rajta továbbképzéseimen, hallgatóim füstölő ceruzával jegyzetelnek, annyi információ adható át egy-egy előadáson. Mégis megkísérlem a legalapvetőbb irányokat, ami a bélegészséget illeti, átadni.
[bild2]

Ha ezeket követjük, a béltraktus gyógyulásával együtt megindul a bőrgyógyulás is.

  • Hidratálás: amint a test dehidratálttá válik, az agy védekező móduszba kapcsol, vizet mozgósít a perifériáról, hogy önmagát ellássa. Hol találja a legtöbb vizet? A nyálkahártyában. Ha tehát megindul a vízhiányunk, az azonnal és elsőként a teljes emésztőrendszert fogja bántani. Igyál testtömeg-10-kilogrammonként 4 deci vizet, magyarán egy 60 kilós ember napi minimum vízigénye 6 x 4 = 2,4 liter víz.
  • Szűk időablakos evés: a bél vagy gyógyul vagy dolgozik, a kettő együtt nem megy. Minél többet kell emésztéssel foglalatoskodjon, annál kevésbé képes a nyálkahártya-regenerációra, ez pedig a bőrödön látszik majd – nem gyógyul (ő se). Amennyire csak lehetséges, szűkítsd az időablakot, amely nyitott az étkezés számára: 8 óra... 6 óra... minél szűkebb, annál jobb. Gondold át, te melyiket tudnád elhagyni? A reggelit vagy a vacsit? Lépd meg, a bőröd gyógyulása mutatja majd meg, hogy jó lépést tettél.
  • Végre szokj le a tejivásról. Az amerikai CDC 1 millió élelem-molekulát vizsgált meg, melyek a legirritatívabbak a béltraktus számára és a 3 TOP irritátor között az egyik az A1 kazein, tehát a tehéntej és minden tejterméke: tejszín, túró, vaj, kefír, joghurt, sajtok, stb... Nyugodtan lehet negatív a tejallergia vizsgálatod, attól még lehetsz tej-intoleráns. Jelei: puffadás, székrekedés vagy épp pont folyamatos hasmenés, állandó pattanások, aknék, rosacea, ekcéma, stb...
  • Hagyd el a glutént. A glutén 70%-ban agyi tüneteket hoz, viszont önmagában létrehozza az áteresztést, ami pedig táptalaja a bőrgyulladásoknak. Felejtsd végre el. Helyette olyan sokmindent ehetsz: zab, rizs, hajdina, köles, amaránt, quinoa, cirok... 1 búzamagot elhagysz az életedből és kapsz helyette egy ragyogó bőrt. Nem, nem evidens a búzaevés... Afrikában, Ázsiában, Dél-Amerikában (ők adják együtt a Föld lakosságának 4/5-ét a klasszikus, hagyományos konyha magától gluténmentes), csak nálunk tradicionális ez a sok búza-árpa-rozs-evés. Ne azért egyél búzát, mert így szoktuk...
  • Sajnos egyes országokban, így Magyarországon is extrém magas a tojásfehérje-intolerancia. Minél kisebb a gyermekünk, annál valószínűbb ez. Bőrgyulladásos állapotokban hagyjuk el minimum a fehérjét, szédületes gyorsasággal gyógyulnak a gyermekek/babák bőrei.
  • Tápanyaghiány: fehérjeszegény étkezés, D3-, A-, E-, C-vitaminhiány és omega-3 alacsony szintje a vérben melegágyat képeznek a bőrgyulladásoknak és azok krónikus formáiból ezek nélkül képtelenség lesz meggyógyulni.
 

Aki ismer engem, tudja...

... az én életcélom az, hogy minél több egészséges család legyen ebben az országban. Igazi megszállottja vagyok az informálásnak és a tömegtájékoztatásnak és a könnyen átvihető megoldásoknak. Pontosan ezért jöttek létre a Niann Vitaminok – igen, ezzel is a tömegek egészségi állapotát akarom növelni!! És azért ezen vitaminféleségek, mert ők egyszerűen elengedhetetlenek a bőr gyógyulásában.
A bőrösöknek és emésztési panaszosoknak alkottam meg egy csomagot, ami abban segít, hogy ne kelljen egyedül rájönni arra, mit mivel és hogyan.
 

Kérdés esetén...

... a Niann Program csoportban minden étrend-kiegszéítős bizonytalanságban segítek! Merjünk kérdezni, mert van segítség, van válasz!

Quastné Rigó Katalin, molekuláris biológus, több mint egy évtizedes tapasztalattal rendelkezik az emberi test terápiás kezelésében és a terápiák oktatásában. Az Oriolus-Med alapítójaként és vezető oktatójaként számos módszert és technikát tanít, amelyek fókuszában a kötőszövet – a fascia – áll. Az évek során kialakított módszereivel több, mint 10.000 szakembert képzett már ki, és rengeteg pácienst kezelt sikerrel.

Az előfizetésed mentése nem sikerült. Kérjük, próbáld újra.
Sikeresen feliratkoztál!