Az Ön bevásárlókosara üres.

Magnézium Iskola #3

Magnézium Iskola #3

A Magnézium egy funkcionális és szerkezeti alapkő a testünkben. Az egyik leggyakrabban előforduló elemünk, nincs olyan sejtünk, aminek ne lenne rá szüksége. Előállítani nem tudjuk (tehát eszenciális), élelemmel csak tudatos odafigyeléssel viszünk be belőle eleget, a növényi élelmeink egyre szegényebbek benne és a tünetek olyan mértékben általánosak, hogy egy teljesen egyszerű Mg-hiány megjáratja a pácienssel a diabetológiát, a kardiológiát és a neurológiát is. Minden lelete negatív lesz és széttárt karokkal áll szakember és páciens, hogy vajon mi lehet az ok a sok baj mögött…

A magnéziumhiány tünetei

A magnézium hiány (hipomagnesaemia) a lakosság Mg-hiányos étkezése okán gyakori, és számos tünettel bír, melyek között szerepelnek:
  • Izomgörcsök, spasmus, tikkelések (szem, száj) - Ca-pótlás, mobilizálás, nyújtás, hidratálás ellenére
  • Csontritkulás - Ca-pótlás, D3-K2-pótlás, kollagén-fogyasztás és mozgás ellenére
  • Migrén és fejfájás (a Mg-hiány 35-szörösére emeli a gyenge és közepes erejű fejfájások kialakulási gyakoriságát) - első az orvos!
  • Szívritmuszavarok, vérnyomás-ingadozás - első az orvos!
  • Kimerültség, krónikus fáradtság, depresszió, szorongás, szédülés, neurovegetatív problémák - első az orvos!

A hiány okai lehetnek:

  • Csökkent bevitel az élelmekből étrendből (a legjobb Mg-forrásaink: halak, máj, diófélék, mogyorófélék, spenót)
  • Kísérő betegségek: az IR, diab2, szívbetegségek kapcsoltságot mutatnak a Mg-hiánnyal (tehát ezen betegségek Mg-hiányos állapotokkal bírnak és a Mg-hiány ezen betegségek megjelenését fokozza)
  • Emésztőrendszeri problémák, mint a krónikus hasmensés, a felszívódási zavarok, a felszívóhám elhalása (Crohn) 
  • Rossz alvásminőség, krónikusan fennálló magas stressz, feszültség, az alkohol pedig gátolja a Mg-felvételt az élelemből és az étrend-kiegészítőkből is
  • Diuretikumok, NSAID-ok, antibiotikumok rontják a Mg-felvételt

Ha összeáll a kép

végezzünk egy alapos Mg-töltést, természetesen tüneteinkkel az orvost véletlenül sem kihagyva! Ha Mg, akkor csakis jól hasznosuló alakokat válasszunk. Ha van otthon Mg, mindig nézzük meg, milyen alakú elem van benne! Orotát, glicinát, oxid, citrát? Majd olvassunk utána, annak milyen a biohasznosulása. A legjobban a malát és a biszglicinát alakok szerepelnek; ha ilyenünk nincs, ezekből tartsunk otthon mindig (ha a fenti élelemekből kevset fogyasztunk persze). Ha ezekből is úgy szeretnénk, hogy a legjobbakat tegyük össze ráadásul egymással, akkor pedig a Niann Mg7 komplex lesz a nyerő: 2 nagyszerű hasznosulású alak, 4 jó hasznosulású alak és egy, amiből a világon semmi nem hasznosul, de a bélflóra imádja 😊

A Niann Mg7-ért pedig KLIKK IDE

Quastné Rigó Katalin, molekuláris biológus, több mint egy évtizedes tapasztalattal rendelkezik az emberi test terápiás kezelésében és a terápiák oktatásában. Az Oriolus-Med alapítójaként és vezető oktatójaként számos módszert és technikát tanít, amelyek fókuszában a kötőszövet – a fascia – áll. Az évek során kialakított módszereivel több, mint 10.000 szakembert képzett már ki, és rengeteg pácienst kezelt sikerrel.

Az előfizetésed mentése nem sikerült. Kérjük, próbáld újra.
Sikeresen feliratkoztál!