Nyirokmasszázs a cellulit ellen?

Az ötlet nem is olyan rossz, sokan próbálták már, értek el szép eredményeket, de aztán minden szertefoszlott és minden maradt a régiben. De jött hozzá egy újabb sor csalódottság, megint egy nagyobb elköltött összeg és egy jogos kérdés: nincs szép bőr mégsem, csak ha életem végig odajárok?
Ha a narancsbőr kizárólagosan nyirok-gond lenne, a nyirokmasszázs és a nyirokterápiák hihetetlen sikerrel működnének, mert azok nyirokelfolyás-javításra valók. A gond viszont az, hogy számtalan nő nem nyirok-pangó, mégis narancsbőrös.
Mert mi a narancsbőr?
Lehet nyirokprobléma, bőralatti zsírréteg-szaporodás, hormonális zavar (IR, ösztrogén-dominancia, progeszteron-hiány, menopausális teljes leállás), veleszületett kötőszöveti gyengeség (ez rettentő ritka), krónikus stresszállapot, magas cukorfogyasztás miatt roncsolódott bőr alatti kollagénhálózat és még sokan mások... mindezt külön-külön vagy egyszerre, vagy a legkülönbözőbb kombinációkban. Amíg nem nyúlunk hozzájuk egyenként, addig nem lesz megoldás.

Mire jó a nyirokmasszázs?
Az ellátás során a bőr alatt különböző okok miatt (mozgáhiány, felszínes légzés, keresztirányú hegek a testen, sok cukor az étrendben, magas gyulladásos szintek a vérben, stb...) pangó nyirok terelése zajlik. A masszázs/terápia általánosságban tüneti kezelés és nem oldja meg az imént zárójelben sorolt gondokat, tehát ideig-óráig tart az eredmény és utána megint terápiába kell menni, ami létrehoz egy függőségi viszonyt, ez előbb-utóbb frusztráltsághoz vezet és anyagi akadályai is lehetnek. Tehát nem fenntartható.
Akkor nem kell nyirokmozgatni a cellulit ellen?
De, lehet, hogy kell. És lehet, hogy nem. Mindenképp érdemes nyirokmozgató lépéseket tenni (légzésgyakorlatok hosszú levegő-benntartással), napi 30-40 perc intenzív, jól megszuszogtató mozgás, kevesebb cukor, több víz, sózás), otthoni SMR-ezés, szökdelések – és ha ettől jobb a narancsbőr, már tudjuk is: a mi narancsbőrünket egyrészt a pangó nyirok okozta. És amely lépés a fentiekből az eredményt hozta, azt életünk részévé tesszük.
Mire jó még a nyirokáramlás-serkentés?
Jobb alvást biztosíthat, az egész testre kiterjedő krónikus gyulladásos szintet csökkenti (ez nem mellesleg élethosszabbító hatás), javítja a kötőszöveti pH-t, ami javítja a szervi funkciókat, legyen az belső szerv, mozgató szerverendszer vagy agy. Csökkenti a vénás terhelést, ami a visszereseknél igen dícséretes, de persze a visszereket nem szűnteti meg. Továbbá javítja a gyógyulási minőséget egy operáció, egy sérülés vagy szülés után. A krónikus fáradtságra pedig a heti egyszeri egész testes nyirokkezelés még okszerű megoldást is hozhat.
Mert mi a nyirok?
A sejtek vizes oldatba helyezett anyagcsere-végterméke. Amit aztán a nyirokrendszer és a vénás rendszer összeszed és azt a wc-n távolítjuk el a testünkből. Tehát jól belátható: nem valami jó, ha pang bennünk és csak áll egyhelyben... A nyirok (is) ugyanakkor a fehérvérsejtek áramlási útvonala, így ha az pang, nem folyik megfelelően, romlik a pH-ja, a fehérvérsejtek se jutnak úgy el testünk minden zugába és krónikus gyulladásaink alakulnak ki antibiotikum-rezisztens módon, de lehet hogy épp a sebeink gyógyulnak lassan.
1 szó, mint 100...
A nyiroknak folynia kell, önmagához képest jó tempóban. Ehhez együnk kevés gyors cukrot (nasi, süti, csoki, muffin, fánk, torta, kekszek, műzliszeletek, habos kávéköltemények, pizza, nagy tészta-ételek, sok-sok szendvics, kenyérfélék, stb...), mozogjuk sokat (mert a rekeszünk a legnagyobb nyirokpumpánk, ő meg alig pumpál, ha mi üldögélünk), igyunk bőségesen tiszta vizet, sózzunk alaposan, napi 1x szökdeljünk 10 percet (ezzel nem mellesleg megtartjuk a csontjainkat egy életre) és Niannozzunk, ahol mindez rendkívüli részletességgel van kidolgozva és végigsegít minket a cellulit-mentesség útján... hisz a narancsbőr nem csak nyirokügy.
Quastné Rigó Katalin, molekuláris biológus, több mint egy évtizedes tapasztalattal rendelkezik az emberi test terápiás kezelésében és a terápiák oktatásában. Az Oriolus-Med alapítójaként és vezető oktatójaként számos módszert és technikát tanít, amelyek fókuszában a kötőszövet – a fascia – áll. Az évek során kialakított módszereivel több, mint 10.000 szakembert képzett már ki, és rengeteg pácienst kezelt sikerrel.